Vítáme vás na webových stránkách společnosti UNILIGHT Praha.

Světelné proměny

Světelné proměny

Co takhle oblíbené svítidlo vyrobit v nadměrné velikosti a najít pro něj vhodné místo? Napadlo vedení italské firmy Flos, a protože myšlenka byla úspěšná, další výrobci na nic nečekali. Vznikl nový trend a nejen ten, dnešní architekti prosazují při svých návrzích osvětlení obývacího pokoje.

 

Při plánování zařízení obytného prostoru se automaticky počítá s polyfunkční místností, ve které je propojena kuchyň s jídelním stolem a relaxační částí. Kvůli tomu, že se zde kumuluje několik činností najednou, plánujeme zde různé typy svítidel. Ideálně v kombinaci přímého i nepřímého světla.

Schovaná, a přece svítí

Nepřímé osvětlení vzniká odrazem světla od stěny nebo stropu zpět do místnosti. Docílit tohoto efektu můžeme samotným svítidlem, jehož žárovka vyzařuje světlo do strany nebo vzhůru, případně integrováním zdroje světla do podhledu.

Strop se sníží tvarovaným sádrokartonem (např. půdorys místnosti, nebo obdélník vymezující střed aj.) za jehož kraj jsou schovány zářivky, LED pásky apod. Zvolíte-li tuto variantu počítejte s vyšší počáteční investicí, která se promítne zejména do práce se sádrokartonem.

Rozhodně kombinujte

Nepřímé světlo kombinujte s lampami vyzařujícími světlo přímo na určitou část. Vhodné jsou například k osvětlení jídelního stolu, pracovní plochy v kuchyni nebo stěny. Podle účelu pak volíme svítidla závěsná, přisazená nebo integrovaná.

Výsledkem by měl být prostor s centrálním osvětlením, jehož úkolem je osvětlit celou místnost tak, aby se v ní majitelé mohli pohybovat bezpečně, ostatní lampy pak zajišťují světlo v daném úseku.

Edisonovi odzvonilo

Lampa je vlastně pěkný obal toho co svítí. A tak v konečném důsledku je tedy nejdůležitější jaký zdroj zvolíte, aby výsledek odpovídal vašemu očekávání. Nezapomeňte, že bílá může mít nejrůznější odstíny a různý je také úhel světla. Chceme-li osvětlit celou stěnu, pak dáme přednost širšímu úhlu, pro osvětlení obrazu postačí úhel užší. Bílé světlo by mělo být co nejvíc podobné dennímu, což znamená, že hledáme teplý odstín. Dobrou zprávou je, že LED diody, které doposud svítily studeným odstínem, dnes můžeme pořídit i v příjemné teplé barvě.

Říkáte si, že LED diody doma ještě nemáte? Pokud tomu tak je, tak se připravte na velkou změnu. Původní žárovky s wolframovým vláknem se totiž přestávají vyrábět a nahrazují je žárovky se stejnou paticí ovšem uvnitř svítí LED diody.

B l o k:

Čtyři pravidla pro osvětlení obývacího pokoje

  1. Kombinujte přímé osvětlení s nepřímým
  2. Použijte různé typy svítidel (stojací lampa, lustr, bodová světla apod.)
  3. Zvolte zdroje osvětlení s patřičným úhlem svitu
  4. Více světel ovládejte pomocí speciálního ovladače. Řada vypínačů se štítky, abyste věděli co které světlo ovládá je out.

B l o k:

Výhody LED diod

vysoká úspora elektrické energie

velmi nízká poruchovost

dlouhá životnost

možnost volby barvy světla

nízká konstrukční výška

možnost stmívání

B l o k:

Náš tip – rezavé lampy

Pokud vás už omrzely bílé, chromové či nerezové lampy, pak se máte na co těšit. Přední výrobci osvětlení totiž připravily kolekce rezavých lamp. Nebojte se je pověsit i do vašeho minimalistického bytu, bude totiž trendy. A pokud z lampy čouhá tráva, pak je to přesně to, co je letos v kurzu.

Potřebujete poradit, nebo máte dotaz? Kontaktujte nás.

Jméno a příjmení* E-mail*
Telefon
Váš dotaz*

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Přihlásit se k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zásady ochrany osobních údajů Mapa stránek Made by Greg Berry Studio 2019
Upozornění