Vítáme vás na webových stránkách společnosti UNILIGHT Praha.

STMÍVACÍ A ŘÍDÍCÍ SYSTÉMY


Stmívače osvětlení


Uni Light nabízí návrh a montáž stmívacích a řídích systémů Lutron. Jedná se o řídící systém, který umožňuje zapínání, vypínání, stmívání a řízení denního a umělého světla v samostatném prostoru z jednoho nebo více míst. Každé řešení je individuálně přizpůsobováno potřebám zákazníka. V každém prostoru lze nastavit několik světelných scén pomocí individuální nastavení intenzity. Instalací řídících systémů Lutron ušetříte jednak své finance a jednak také životní prostředí. Systémy Lutron vám umožní stmívat všechna svítidla ve vašem domě pomocí jediného tlačítka a šetří tak energii a prodlužují životnost halogenových i klasických žárovek.Osvětlení interiérů


Osvětlení interiérů je jedna z hlavních činností studia Uni Light. Školený tým odborníků studia Uni Light navrhne osvětlení dle vašich představ od konzultace, přes ideovou skicu a dokumentaci po konečnou prezentaci na plátně. Jsme schopni připravit 3D vizualizaci, jak výsledné osvětlení interiéru bude vypadat, a dle vašich požadavků jej doladit k dokonalosti.O společnosti Lutron


Joel a Ruth Spira založili firmu Lutron Eletronics Inc. V roce 1961. První produkt Lutronu se jmenoval „stmívací vypínač“ a představoval první samostatné a soběstačné elektronické zařízení na světě používané ke stmívání světla ve vašem domě, nahrazující objemné neefektivní reostaty a autotransformátory

Přestože společnost konstantně rostla v průběhu několika posledních desetiletí, stále si zachovává cit a osobní přístup malé firmy.Nyní po 45 letech, je Lutron stále oddaný ovládání osvětlení. Zaměřením na inovaci, technologii, kvalitu a servis zákazníkům se Lutron dostal až na pozici celosvětového leadera v oblasti ovládání osvětlení. Nabízí více než 10.000, produktů a nejen díky tomu je Lutron schopen naplnit poptávku jakýchkoliv rezidenčních nebo komerčních projektů.Charakteristika stmívacího a řídícího systému LUTRON


Uni Light distribuuje stmívací systémy Lutron se zkušeností bezmála 20 let. Lutron je systém centrálního řízení osvětlení, který slouží k zapínání, vypínání, stmívání a řízení umělého a denního světla v samostatném prostoru nebo areálu z jednoho centrálního nebo z více míst. Je ideální pro prostory,které

lze rozdělovat příčkami, veřejné prostory, celé budovy a podnikové areály.

Každé řešení je přizpůsobeno potřebám zákazníka. Napomáhá k vytvoření vhodné atmosféry pro každou příležitost pomocí změn poměrů a intenzity osvětlení, sekvencí barevných světel a dalších světelných efektů.

V každém prostoru lze nastavit několik světelných scén pomocí individuálního nastavení intenzity jednotlivých světelných okruhů a jejich vzájemných poměrů.Lehkost, se kterou je možné měnit nastavení těchto scén, umožňuje vytvořit charakter a osobitost jakékoli místnosti a příležitosti.

Celý systém byl vyvinut tak, aby poskytl uživateli maximální komfort ovládání pomocí minimálního množství ovladačů.
Lutron dokáže chytře propojit ovládání osvětlení spolu s dalšími elektronicky ovládanými prvky budov jako jsou například systémy audiovideo, alarmy, vytápění či stínící technika.

Stínící technika je samostatnou kapitolou v nabídce Lutronu, umožňuje variabilní řízení slunečního světla. Přechody z denního na umělé osvětlení jsou téměř nepostřehnutelné díky velmi tichému pohonu stínící techniky. Rolety , závěsy a jejich tiché pohony, kterými Lutron disponuje, jsou vhodné do soukromých bytů, domů a také pro restaurační zařízení i dynamické prostředí kanceláří.

Tento inteligentní princip využití denního světla spojený s dalšími uvedenými výhodami Lutronu velmi efektivně šetří energii.Domácí systémy


Lutron umožňuje měnit a ovládat osvětlení a světelnou atmosféru, která vás obklopuje ve vašem domácím prostředí, ať už se jedná o samostatný pokoj, bytovou jednotku, celý dům v jeho interiéru i exteriéru. Lutron je schopen reflektovat život uvnitř objektů. Stiskem jediného tlačítka můžete

nastavit nejen osvětlení, hudbu, televizi, projekci a jiné prvky, které pomáhají přizpůsobit atmosféru vašeho domova denní době nebo příležitosti.

Lutron dokáže inteligentně propojit umělé a denní osvětlení pomocí zakomponování stínících prvků a svítidel do vzájemně vyvážených světelných scén.

Stínící prvky, světelný systém nejen ovládá, ale také tyto kompatibilní komponenty nabízí v mnoha texturách a designech. Tímto je dosaženo optimální účinnosti a komfortu podle přání uživatele, to vše při výrazné úspoře energie.

LUTRON

SYSTÉM INTELIGENTNÍHO OSVĚTLENÍ ZJEDNODUŠUJE VÁŠ ŽIVOT

SNADNÉ OVLÁDÁNÍ

Uživatelé mohou řídit systém prostřednictvím softwaru nebo nástěnných ovladačů z několika míst. Je možné vyvolání přednastavených scén a ovládání zón stiskem jediného tlačítka.

INTEGRACE

Systém lze snadno integrovat s jinými elektronicky ovládanými zařízeními v interiéru nebo lze začlenit do nadřazených systémů, které ovládají provoz v objektu pomocí dotykových displayů.

DESIGN

Široká nabídka nástěnných ovladačů, obsahuje komponenty , ze kterých si můžete vybrat, dle vlastních požadavků na funkce a vzhled povrchových úprav, tak aby stylově doplnili Váš domov.

Při běžném způsobu ovládání osvětlení je někdy zapotřebí velkého počtu neoznačených spínačů a stmívačů vedle všech dveří v domě, díky inteligenci Lutronu je počet těchto vladačů redukován na minimum. Stejnou šíři materiálů i vzhledů nabízí Lutron nejen v oblasti nástěnných ovladačů, ale také ostatních komponentů, jako jsou zásuvky, vypínače, stmívače, rolety a závěsy…

INTELIGENCE

Systém Homeworks dokáže simulovat používání osvětlení během vaší nepřítomnosti, a to tím způsobem, že zaznamená historii použítí svítidel v určitém časovém úseku, který si nastavíte . Pomocí jediného tlačítka lze propojit dva cíle uvnitř domu, např. ložnici rodičů s dětským pokojem. Usnadňuje Vám tak orientaci v nočních hodinách, kdy si jednoduše rozsvítíte požadovanou cestu mezi místnostmi.Komerční systémy


Pro projekty překračující hranice rezidenčního prostoru vyvinul Lutron rozsáhlou skupinu produktů, které dohromady tvoří sehraný systémová celek. Pro tyto aplikace nabízí společnost HW i SW prvky počínaje sestavenými rozvaděči, panely, centrálami a procesory konče. Ty dohromady jako by tvořily harmonickou skupinu, která

na naprogramovaném základě dokáže automatizovat ovládání denní a umělého světla s napojením na astronomické hodiny nebo na jednotlivého uživatele.

Je důležité zmínit, že v obsáhlejších projektech Lutron svou koncepcí šetří provozovatelům spotřebu elektrické energie, náklady na provoz a údržbu. Vedle toho k této užitečné vlastnosti přidává další hodnoty a těmi je komfort a spolehlivost.

Lutron se přizpůsobí každému projektu podle priorit zákazníka. Reaguje na změny dispozice, účelu nebo provozu místnosti nebo prostoru. Díky flexibilitě lze tedy tento inteligentní světelný ovládací systém aplikovat do provozů hotelů, restaurací, administrativních budov, obchodních a zábavních center, do veřejného prostoru, atd.

Pro správné a bezchybné fungování systému je nezbytné položit jistý základ ve formě naprogramování systémových částí odborníkem ze strany školených zaměstnanců firmy Lutron. V případě budoucích provozních změn v objektu se tento pracovník dokáže připojit ze vzdáleného místa a změny tak bezproblémově provézt.

SNADNÉ OVLÁDÁNÍ

Uživatelé mohou řídit systém prostřednictvím softwaru nebo nástěnných ovladačů z několika míst. Je možné vyvolání přednastavených scén a ovládání zón stiskem jediného tlačítka. K systému se lze kdykoli a odkudkoli připojit prostřednictvím zabezpečeného připojení. Pro snadnou navigaci a ovládání daných prostor je tu možnost použití grafického řídícího softwaru.

VARIABILITA

Rozsah systému může být od nižších řad, až po vyšší řady a lze jej snadno kdykoliv upgradovat.

INTEGRACE

Systém lze snadno integrovat s jinými systémy včetně audiovizuálních, scénických, bezpečnostních zařízení a s dotykovými panely.

VÝKONNOST

Funkce řízení udržuje provoz systému ve stavu optimálním pro požadovaný výkon. Zákaznicky přizpůsobené uživatelské rozhraní chrání před neoprávněným přístupem

ZPĚTNÁ KOMPATABILITA

Systém spolupracuje se stávajícími systémy Lutron a umožňuje rychlou a snadnou aktualizaci těchto systémů.

SPOLEHLIVOST

Systémy Lutron jsou svým designem, kontrolou kvality a výkonem, ve svém oboru nedostižitelné. V případě mimořádných situací je normální nepřerušený provoz zajištěn několikanásobným záložním systémem.Integrace


Lutron dokáže chytře propojit ovládání osvětlení spolu s dalšími elektronicky ovládanými prvky budov jako jsou například systémy audio video, alarmy, klimatizace či stínící technika. Celý systém takového

propojení velmi zefektivní využití energie v celém domě.

AUDIO VIDEO

Základní aplikace Lutronu zahrnují především ovladače audio systémů. Do jednotlivých nastavení světelných scén, lze zakomponovat spuštění audio a video příslušenství, v požadovaném čase a intenzitě.

BEZPEČNOST

Zvyšuje bezpečnost vašeho domova, tím, že každou noc automaticky spíná osvětlení v okolí domu a orientační osvětlení uvnitř domu.

Uživatel může v případě potřeby okamžitě rozsvítit jediným tlačítkem všechna svítidla v domě.Toto nastavení může být aktivováno automaticky i ručne.

Ovládání lze hladce propojit s bezpečnostními systémy. V momentě, kdy se spustí alarm, rozsvítí se celý interiér objektu a exteriér bliká, tak napadený objekt okamžitě připoutá pozornost okolí.

STÍNÍCÍ PRVKY

Rolety, žaluzie do střešních oken, plizé, závěsy v kombinaci s velmi tichým pohonem v kolejnicích spolupracují s ovládacím systémem Lutron. Toto spojení vám zajistí efektivní kontrolu využití denního světla v jakémkoli prostoru. Provoz těchto prvků je tak tichý, že přechod mezi denním a umělým světlem je téměř nepostřehnutelný.

Nabídka textur, barev a materiálů použitých na těchto ekologických textilích, je velmi široká a dokáže pokrýt různé nároky k začlenění do stylu vašeho interiéru.


PROPOJENÍ S DALŠÍMI SYSTÉMY
Propojení s dalšími nadřazenými systémy k celkové kontrole objektu.Úspora energie


Každý spotřebitel, který šetří energii nešetří jen své finance, ale zároveň šetří i naše životní prostředí. Co se týká efektivity využití, má každý spotřebitel mnoho možností. Zásadní roli v oblasti úspory energie hraje osvětlení.

LUTRON nabízí mnoho řešení v ovládání energeticky úsporných světelných zdrojů, stínící techniky a systémů kontroly, které velmi účinně propojí využití denního a umělého světla, a tak ušetří Vaši energii.

Řešení úspory energie , které LUTRON nabízí:

OBLAST SVĚTELNÝCH ZDROJŮ

STMÍVÁNÍ
Se systémy Lutron je možné stmívat všechna svítidla ve vašem domě pomocí jediného tlačítka. Stmívače Lutron šetří energii a prodlužují životnost halogenových i klasických žárovek.
Delší životnost znamená méně spotřebovaných zdrojů a to znamená snížení produkce odpadu.

STMÍVÁNÍ FLUORESCENTNÍCH A LED SVĚTELNÝCH ZDROJŮ
Stmívače Lutron mohou pracovat s jakýmkoli typem světelného zdroje – LED, fluorescentní, halogenové a inkadescentní. Fluorescentní a LED světlo je velmi efektivní a úsporné, Lutron dokáže tyto zdroje stmívat pomocí vlastních „ Lutron Fluorescent „ stmívacích transformátorů a LED ovladačů až na 1%.

POHYBOVÉ SENZORY
Tyto sensory aktivují světlo, pouze v případě potřeby a tímto způsobem jím šetří v čase.


SENSORY DENNÍHO SVĚTLA

Systém ovládání umělého osvětlení a stínící techniky, který využívá výhod denního světla. Sensory vyvažují množství umělého osvětlení a denního světla, šetří tak energii a udržují konstantní intenzitu světla v místnosti po celý den.

HOMEWORKS FAN SPEED CONTROL

Doplňuje systém stropními větráky, které mohou také redukovat finanční výdaje. Fan Speed Control poskytuje možnost ovládat rychlost větráku a může být začleněn do systému ovládání osvětlení v celém domě.

OVLÁDÁNÍ STÍNĚNÍ
Možnost ovládat okenní rolety se závěsy na kolejnicích a markýzy. Redukují se tak tepelné zisky ze slunečního záření, což snižuje náklady na klimatizaci. To vše stiskem jednoho tlačítka.

RECYKLOVATELNÉ MATERIÁLY
Lutron rolety z recyklovatelných materiálů jsou dostupné v mnoha stylech, vzorech a barvách.

NASTAVENÍ ÚSPORNÉHO PROGRAMU
S tímto nastavením je možné snížit úroveň osvětlení pomocí procentuální škály. Například tlačítkem naprogramovaným na 15% - ní snížení dojde k úspoře 15% energie, ale lidské oko zaznamená pouze minimální změnu v úrovni osvětlení.

ŘÍZENÍ PODLE ASTRONOMICKÉHO ČASU
Tímto programem se řídí světelné scény a stínící prvky podle východu nebo západu slunce.Příslušenství


Ovladače, vypínače, stmívače, zásuvky 

Vedle základních produktů firmy Lutron jako jsou inteligentní systémy řízení osvětlení se objevila řada produktů klasických jako jsou ovladače, vypínače, stmívače, zásuvky, které se vykazují propracovaným designem a citlivostí k interiéru.

Pokrok Lutronu v tomto směru dokazuje fakt, že se zavázal mezinárodní smlouvou na jednotný design centrálních stmívacích jednotek vč. nástěnných ovladačů, zásuvek a konektorů.

Dále se Lutron kooperuje se známou společností BANG AND OLUFSEN, a to na základě vývoje multifunkčních ovladačů.

Ovladače BO mají tlačítko „light“, pomocí kterého automaticky komunikuje nejen s audio a video komponenty BO, ale také se stmívacími systémy Lutron.Potřebujete poradit, nebo máte dotaz? Kontaktujte nás.

Jméno a příjmení* E-mail*
Telefon
Váš dotaz*

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Přihlásit se k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zásady ochrany osobních údajů Mapa stránek Made by Greg Berry Studio 2019
Upozornění